IMG_20240629_154712
امیرحسین پهلوان سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی شد
1403-04-20
تیر 20, 1402

برگزاری جلسه معرفی مرکز نوآوری رادیناس در شرکت نفت ایرانول

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری رادیناس، در این نشست که با حضور محمد حسینی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول و حجت الله برامکی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و محمدرضا دادفر از مرکز نوآوری شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی برگزار و خدمات قابل ارائه توسط مرکز معرفی شد.

دکتر حجت الله برامکی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی خدمات مرکز نوآوری را کمک به اخذ گواهی دانش بنیان برای شرکت های دارای پتانسیل، نیازسنجی از صنایع و شناسایی شرکت های دانش بنیان رافع نیاز و سرمایه گذاری در طرح ها و شرکت های دانش بنیان مرتبط با زنجیره ارزش شرکت های هلدینگ تاپیکو برشمرد.

محمد حسینی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول نیز ابراز امیدواری کرد در حوزه های شناسایی محصولات دانش بنیان و اقدام جهت اخذ گواهی دانش بنیانی این محصولات و همچنین نیازسنجی فناورانه در شرکت نفت ایرانول، مرکز نوآوری و این شرکت بتوانند همکاری سازنده ای را شکل دهند. وی همچنین طرح های تولید روغن های گروه II و III که مذاکرات اولیه با پژوهشگاه صنعت نفت در این خصوص به انجام رسیده است و همچنین حذف ترکیبات آروماتیک از RPO و تولید RPO سبز را از طرح های مورد علاقه شرکت ایرانول در همکاری با شرکت های دانش بنیان و فناور اعلام کرد.

در پایان جلسه نیز، دادفر بعنوان مدیر اجرایی مرکز نوآوری فرصت های قابل بهره برداری در قانون جهش تولید من جمله استفاده از ظرفیت قانونی ساخت بار اول و همچنین سرمایه گذاری غیر مستقیم در صندوق های جسورانه بورسی بعنوان اعتبار مالیاتی را از ظرفیت های مرکز نوآوری برشمرد که این مرکز در حال برنامه ریزی به منظور نهادسازی لازم بمنظور تحقق این نوع سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان-فناور است.